Kayropraktik ve Manuel Terapi, İzmir

Değerlendirme Seansı Ücretsizdir!

Profiz Sağlıklı Yaşam Merkezi, Buca

Randevu Al

manuel terapi buca şirinyer

Çalışma saatlerimiz hafta içi 10:30-21:30, Cumartesi 9:30-14:30 arasıdır. Çalışma saatlerimiz dışında bize whatsapp üzerinden ulaşıp, sorularınızı iletebilirsiniz. Size en kısa sürede dönüş sağlayacağız.

Whatsapp: 0551 635 9077

 • Ücretsiz Değerlendirme seansı nedir?

  Değerlendirme seansı, adından da anlaşılacağı üzere fizyoterapistin danışanın rahatsızlığına yönelik yaptığı değerlendirmeleri içeren seanstır.

  Danışan, rahatsızlıklarını ve problemlerini sözel olarak anlatabileceği gibi medikal tanısını içeren raporlarını (mr, radyografi gibi) fizyoterapist ile paylaşabilir. Yapılan kontroller ve fiziksel testlerin ardından problemin sebebi anlaşılmaya çalışılır ve buna yönelik çözümler üretilir. Bu seans ortalama 20-25 dakika sürmektedir.

  Profiz Sağlıklı Yaşam Merkezinde Değerlendirme seansı ücretsizdir.

 • Yeriniz tam olarak nerede?

  Adresimiz:  Efeler Mah. 306. Sokak No:4/B Şirinyer, Buca/İzmir.

 • Kayropraktik seans ücreti nedir?

  Değerlendirme seansı ücretsizdir. Devam eden seanslar için kayropraktik tedavi fiyatları aşağıdaki gibidir;

  1 Seans ücreti: 1500 TL
  4 Seanslık paket ücreti 5400 TL,
  6 Seanslık Paket ücreti 7500 TL,
  10 Seanslık Paket Ücreti ise 10000 TL’dir.

  Kaç seans almanız gerektiğine fizyoterapist değerlendirme sonrasında belirtmektedir. Kredi kartı ile ödeme seçeneği mevcuttur. Bonus, Yapıkredi World, Axess ve Paraf kredi kartlarına vade farkı ile 3 veya 6 taksit yapılabilmektedir.

 • Seanslar ne kadar sürüyor? Kaç seans almam gerekir?

  Bir seansın ortalama süresi 45-50 dakikadır. Kaç seans almanız gerektiği ise ancak değerlendirme sonrası belirlenebilir.

  Genel olarak;

  Hafif ve orta düzey rahatsızlıklarda 4-6 seans,
  Ciddi ve ileri düzey rahatsızlıklarda ise 8 seans ve üzeri gerekebilmektedir.

  Bununla ilgili daha kesin bilgiyi ancak değerlendirme seansı sonrası edinebilirsiniz.

 • Manuel Terapi ve Kayropraktik Arasındaki Fark Nedir?

  Manuel terapi daha geniş bir yelpazeye sahiptir. Manuel terapi, genellikle bütün kas-iskelet sistemi üzerindeki problemlere odaklanırken, kayropraktik daha çok omurga ve sinir sistemi üzerindeki problemlere odaklanır.

  Manuel terapide daha çok alternatif uygulama varken; kayropraktikte omurga üzerine yoğunlaşmış ve özelleşmiş uygulamalar mevcuttur.

  Manuel terapi ve kayropraktik arasında ortak olan noktalar da bulunmaktadır.

  Her iki yöntem de elle uygulanan tedavi tekniklerini kullanır ve vücut fonksiyonlarını iyileştirmeyi amaçlar. Ayrıca, her iki tedavi yöntemi de ağrıyı azaltmayı ve hareket kabiliyetini artırmayı hedefler.

 • Manuel terapi ve kayropraktik arasında hangisi daha etkili?

  Her iki yöntem de etkili olabilir, ancak etkinlik, hastanın durumuna ve ihtiyaçlarına bağlıdır. Özellikle omurga ve sinir sistemi üzerindeki sorunlara odaklanmak isteyenler için kayropraktik daha uygun olabilirken, daha geniş bir tedavi yelpazesi arayanlar için manuel terapi daha iyi bir seçenek olabilir.

 • Manuel terapi ve kayropraktik uygulamalar güvenli midir?

  Evet, genellikle her iki tedavi yöntemi de güvenli kabul edilir. Ancak, tedaviyi uygulayan fizyoterapistin veya doktorun eğitimli, lisanslı yeterli tecrübede olması önemlidir.

 • Manuel terapi ve kayropraktik uygulamaları ne sıklıkla yapılır?

  Manuel terapi programının sıklığı, kişinin durumuna ve uygulayıcının hedeflerine bağlıdır. Bazı durumlarda, düzenli olarak yapılan seanslar önemli ölçüde iyileşme sağlayabilirken, diğer durumlarda daha az sık seanslar yeterli olabilir. Genel olarak haftada 2 gün veya 3 gün şeklinde uygulanır.

 • Manuel terapi ve kayropraktik uygulamaların yan etkileri nelerdir?

  Her iki yöntem de genellikle düşük riskli kabul edilir ve yan etkiler nadirdir. Ancak, bazı kişiler tedavi sonrası hafif ağrı, sertlik veya baş dönmesi yaşayabilirler. Bu yan etkiler genellikle kısa süreli olup tedaviye devam edildikçe azalır. Manuel terapi seansı sonrası özellikle ilk seanslardan sonra ağrıda bir miktar artış olabilir. Bu normal bir süreçtir. Uzun süredir vücudun baskılamaya çalıştığı ağrılar uygulamanın ilk seanslarında daha fazla hissedilir olabilir. Arkasında yatan mekanizmalar ise şu şekildedir;

  1. Nöromusküler uyarılma: Uygulanan teknikler, kas ve sinir dokularında uyarılma artışına neden olarak, ilgili bölgede duyarlılığın artmasına yol açabilir.
  2. Mekanoreseptör aktivasyonu: Kas, bağ ve eklem dokularında bulunan mekanoreseptörler, dokuların gerilme ve basınç değişikliklerine duyarlıdır. Manuel terapi sırasında uygulanan teknikler, bu reseptörlerin aktivasyonunu tetikleyerek, daha önce dikkate alınmamış veya fark edilmemiş ağrı ve duyarlılık alanlarını ortaya çıkarabilir.
  3. Biyomekanik dengesizliklerin düzeltilmesi: Manuel terapi, vücuttaki biyomekanik dengesizlikleri düzeltmeye yöneliktir. Bu süreçte, belirli kas grupları ve eklemlerde stres ve gerilme düzeylerinde değişiklikler meydana gelebilir, bu da ilgili bölgelerde duyarlılığın geçici olarak artmasına neden olabilir.
  4. İnflamasyon ve dolaşım: Manuel terapi sırasında, dokulara uygulanan baskı ve manipülasyonlar, inflamasyon ve dolaşım düzeyinde de değişikliklere yol açabilir. Bu durum, geçici olarak duyarlılık ve ağrı artışına neden olabilir.

  Özetle, manuel terapi sonrası ilgili bölgede duyarlılık artabilir. Bu uygulanan tekniklerin etkileri ve vücudun doğal tepkileriyle ilgilidir. Bu durum genellikle geçicidir ve manuel terapi sürecine devam edilmesiyle zamanla azalır.

 • Evde Fizik Tedavi Hizmetiniz var mı?

  Evet kurumumuza gelemediğiniz durumlarda evde fizik tedavi hizmeti konusunda bilgilendirme alabilirsiniz. (Felç, Yürüme Güçlüğü, Yaşlı Fizyoterapisi gibi evden çıkmanın zor olduğu durumlar.)

 • Sigorta seans ücretlerini karşılıyor mu?

  Sosyal sigortanız seans ücretlerini maalesef karşılamaz. Hizmetimiz tamamen özeldir. Diğer yandan bazı özel sigorta şirketleri faturanızı iletmeniz halinde seans ücretini size iade etmektedir. Eğer özel bir sigortanız var ise sigorta firmanız ile görüşüp detayları öğrenebilirsiniz.

6 Seans Sonrasında Ahmet Bey
Boyun Ağrısı Manuel Terapi
Manuel Terapide ne uyguluyoruz
Nedime Hanım bel fıtığı şikayeti kliniğimize başvurdu. Ağrılarının kalça ekleminde kitlenmeye bağlı olduğunu tespit ettik.

🌱 Bu sebeple hiperton olan kaslarını gevşettik.
🌱 Disfonksiyona uğramış kasları aktive ettik.
🌱 Bozulan stabilizasyonu düzeltip pilates tavsiye ettik. 👍✅

Danışanımıza bundan sonraki yaşamında ağrısız bir yaşam diliyoruz. 🙏😊

Şeyda Hanım kliniğimiz boyun fıtığı teşhisi ile geldi. Değerlendirme sonrasında fizyoterapi planımızı oluşturduk.

✅ Fıtığı oluşturan faktörleri ortadan kaldırıp, 6 seans sonunda kendisini ağrısız bir şekilde uğurladık. 👍

Danışanımıza bundan sonraki yaşamında ağrısız bir yaşam diliyoruz. 🙏😊

 

Onur Bey kliniğimize boyun ve omuz ağrısı ile başvurdu. Değerlendirme sonunda boyun ve sırt omurlarında kısıtlılık ve kasları arasında koordinasyon kaybı tespit ettik.

✅ 4 seans sonunda ağrılarında kurtuldu ve fonksiyonel yeterliliğe kavuştu. 👍

Danışanımıza bundan sonraki yaşamında ağrısız bir yaşam diliyoruz. 🙏😊

Mehmet Bey kliniğimize geçmeyen sırt ağrıları ile başvurdu. Değerlendirme sonucunda boyun ve sırt omurlarında kısıtlılık ve buna bağlı gelişen dolaşım problemi tespit ettik. ✅

6 seans süren programımız sonucunda ağrılarından kurtuldu ve daha esnek bir omurgaya sahip oldu. 👍

Danışanımıza bundan sonraki yaşamında ağrısız bir yaşam diliyoruz. 🙏😊

 

Seher Hanım kliniğimize bel tutulması ile başvurdu.

4 seans kayropraktik uygulamasının ardından şikayetlerinden kurtuldu.👍

Danışanımıza bundan sonraki yaşamında ağrısız bir yaşam diliyoruz. 🙏😊

Yusuf Bey kliniğimize bel ağrısı şikayetiyle geldi. Değerlendirme sonunda torakolumbal bölgede kısıtlıllık tespit ettik. ✅

Bu bölgede ki kısıtlılığı giderdik ve egzersizlerimizle doğru pozisyonlamayı sağlaydık. 6 seans sonunda ağrılarından kurtuldu.👍

Danışanımıza bundan sonraki yaşamında ağrısız bir yaşam diliyoruz. 🙏😊

 

Batuhan, kliniğimize diz ağrısı ile başvurdu değerlendirme sonunda kas çiftleri arasındaki koordinasyonun bozulması ve bel bölgesindeki kısıtlılığın buna sebep olduğunu tespit etik. ✅

6 seans sonunda uyguladığımız program sonucunda ağrılarından kurtuldu. 👍

Danışanımıza bundan sonraki yaşamında ağrısız bir yaşam diliyoruz. 🙏😊

Cüneyt Bey omuz ağrıları ve omzundaki hareket kısıtlılığı ile bize başvurdu. Yaptığımız değerlendirmede scapular hareket paterninin bozulmuş olduğunu tespit ettik. ✅

Düzeltici egzersizler ve yumuşak doku uygulamaları ile 6 seans sonunda ağrıları ve hareket kısıtlılığı sona erdi.👍

Danışanımıza bundan sonraki yaşamında ağrısız bir yaşam diliyoruz.🙏😊

 

Melis Hanım bel fıtığı şikayeti ile kliniğimize başvurdu. Değerlendirmemiz sonucunda omurgada instabilite ve sağ kalça kemiğinde hareket kısıtlılığı tespit ettik. ✅

6 seans boyunca omurga stabil hale getirilmeye ve doğru yüklenme paterni geliştirilmeye çalışıldı. Seanslarımız sonunda ağrıları minimuma düştü ve postürel düzgünlük sağlandı. 👍

Danışanımıza bundan sonraki yaşamında ağrısız bir yaşam diliyoruz. 🙏😊

Burak bey kliniğimize kalça ve bel ağrısı ile başvurdu. Yaptığımız değerlendirmede sacroiliak eklemde disfonskiyon ve kalça kaslarının arasında koordinasyonda bozukluğu tespit ettik. ✅

6 seanslık uygulamamızda ekleme binen yüklenmeyi düzeltip kalça kaslarının koordinasyonunu sağlayan egzersizler ile seansları tamamlayıp kendisini uğurladık.👍

Danışanımıza bundan sonraki yaşamında ağrısız bir yaşam diliyoruz.🙏😊


Kayropraktik İzmir ve Manuel Terapi | Profiz

Bizimle iletişime geçerek kayropraktik ve manuel terapi hakkında daha detaylı bilgi alabilir ve ücretsiz değerlendirme seansı için randevu oluşturabilirsiniz.

Pazartesi-Cuma; 09:30-21:00
Cumartesi: 9:30-14:30
0232 332 0117
Buca, İzmir

Randevu Al

kayropraktik izmirKayropraktik İzmir – Kayropraktik Nedir?

Kayropraktik veya kayropraksi vücudun kas iskelet sistemini ve sinir sistemini içeren yapıları hedef alarak bu alandaki sağlık sorunlarını tedavi etmeye yönelik alternatif tıp alanıdır. Uygulayıcısı kayropraktör veya kayropraktist olarak anılır.

Kayropraktik uygulamalarının temel amacı, omurga ve diğer eklemlerde meydana gelen düzensizlikleri ve uyumsuzlukları düzeltmektir. Bu düzensizlikler ve uyumsuzluklar, sinir sistemi üzerinde baskıya ve ağrıya yol açarak, vücudun genel sağlığını ve fonksiyonlarını olumsuz etkileyebilir.

Kayropraktik, özellikle omurga problemleri üzerine yoğunlaşır. Bel-boyun fıtığı veya bel, boyun ve sırt ağrısı gibi problemler en yaygın kullanım alanıdır.

Kayropraktik tedavi, öncelikle manuel (elle) manipülasyon ve mobilizasyon tekniklerine dayanır. Bunlar, omurga ve diğer eklemlerdeki uyumsuzlukları düzelten ve vücudun doğal iyileşme süreçlerini destekleyen tekniklerdir. Bu teknikler sayesinde hastaların ağrıları azaltılır, hareket kabiliyeti arttırılır ve yaşam kalitesi yükseltilir.

Omurga ile ilgili sorunlarda ve özellikle bel ve boyun fıtıklarında % 90’nın üzerinde başarılı sonuç verir.

Bel fıtığı veya boyun fıtığı için nadir olgular dışında kesinlikle ameliyat zorunlu değildir.

bel fıtığı kayropraktik uygulama

Kayropraktik tedavide kullanılan teknikler arasında spinal manipülasyon, eklem mobilizasyonu ve germe egzersizleri bulunmaktadır.

Spinal manipülasyon: Hastanın omurgasındaki düzensizlikleri düzeltmek için hızlı ve kontrollü hareketlerle gerçekleştirilen özel manevralardır. Genellikle omurga üzerindeki faset eklemleri rahatlatmak için kullanılır.

Eklem mobilizasyonu: Daha yavaş ve nazik hareketlerle uygulanan yöntemdir. Her eklem için özel uygulama açıları ve pozisyonları vardır. Mobilizasyon ile eklemin rahatlaması ve bu rahatlamaya eklemin her pozisyonunda ulaşılması amaçlanır.

Her iki tekniğinde kendine göre avantajları ve kullanım alanları vardır. Fizyoterapist tarafından yapılan değerlendirme sonrası doğru uygulamaya karar verilir. Germe egzersizleri ise, kasların esnekliğini artırarak, omurga ve eklemlere yönelik baskıyı azaltmaya yardımcı olur.

Kayropraktik uygulamada omurga üzerine yoğunlaşılsa da sadece omurga problemlerinde değil, bir çok ortopedik problemde etkin olarak kullanılabilmektedir.

Kayropraktik tedavi, bel ve sırt ağrısı, baş ağrısı, boyun ağrısı, eklem ağrısı ve sinir sistemi ile ilgili sorunların tedavisinde etkili bir yöntem olarak kabul edilir. Ayrıca, spor yaralanmaları ve kas-iskelet sistemi bozukluklarının önlenmesi ve tedavisinde de kullanılır.


Kayropraktik İzmir ve Manuel Terapi | Profiz

Bizimle iletişime geçerek kayropraktik ve manuel terapi hakkında daha detaylı bilgi alabilir ve ücretsiz değerlendirme seansı için randevu oluşturabilirsiniz.

Pazartesi-Cuma; 09:30-21:00
Cumartesi: 9:30-14:30
0232 332 0117
Buca, İzmir

Randevu Al

Manuel Terapi İzmir – Manuel Terapi Nedir, Nasıl Yapılır?

Manuel terapi, sıklıkla kas-iskelet sistemi ve sinir sistemi sorunlarının tedavisinde kullanılan bir fizyoterapi yöntemidir. Kayropraktik ile çok benzerlik gösterir ve bu yüzden sıklıkla karıştırılır.

Manuel terapi daha geniş bir tedavi yelpazesine sahipken, kayropraktik daha spesifik olarak omurga ve eklem düzensizliklerine odaklanır.

Manuel terapi temel olarak, fizyoterapistin ellerini kullanarak hastaların omurga ve eklemlerindeki uyumsuzlukları düzeltmeye, hareket kısıtlılıklarını azaltmaya, ağrıyı hafifletmeye ve dolaşımsal problemlerin giderilmeye çalışıldığı bir yaklaşımdır.

Manuel terapi ve kayropraktik yönteminde vücudunuzun doğal iyileşme kabiliyeti harekete geçirilir. Bu sayede daha kalıcı bir tedavi sağlanır.

Manuel Terapide Kullanılan Yöntemler: Manuel Terapi Nasıl Yapılır?

bel fıtığı manuel terapi

Unutmayın!

Bu teknikler sadece yeterli deneyim ve eğitime sahip fizyoterapistler tarafından, uygunluğu olması halinde kişiye uygulanır.

 1. Mobilizasyon: Eklemlerin hareketliliğini artırmak için kontrollü ve yavaş hareketler uygulanır. Bu, kısıtlı hareketi olan eklemleri yumuşatır ve esnekliğini artırır.
 2. Manipülasyon: Halk arasında kütletme olarak da bilinir. Ani ve hassas bir manevrayla, omurganın ve eklemlerin hizalama ve hareketliliği iyileştirilir.
 3. Yumuşak Doku Mobilizasyonu: Kaslar, bağlar ve tendonlar üzerinde çalışarak dolaşımı ve lenfatik drenajı artırmak için elle yapılan manipülasyonlardır.
 4. Miyofasyal Gevşeme: Kasların ve bağ dokularının bölgesel gerginliklerini ve yapışıklıklarını azaltmak için, özel terapatik masaj, germe ve baskı teknikleri uygulanır. Bu yöntem, fasya katmanlarının hareketliliğini ve işlevselliğini iyileştirir.
 5. Nöromusküler Teknikler: Aşırı gerilimi ve spazmları azaltmak için germe ve baskı teknikleri kullanılır. Bu teknikler kasın tonusunu düzenler ve dolaşımını iyileştirir.
 6. Çekme ve Germe Teknikleri: Kasların esnekliğini artırarak, omurga ve eklemlere yönelik baskıyı azaltmaya yardımcı olur.

Boyun fıtığı için manuel terapi, kayropraktik uygulaması, Buca, İzmir

Manuel terapinin amaçları ve etkileri aşağıdaki gibidir;
 1. Ağrıyı hafifletme: Manuel terapi, sinir köklerine ve çevre dokulara uygulanan basıncı azaltarak ağrıyı hafifletir.
 1. Kas gerilimini azaltma: Manuel terapi teknikleri, kasların gerginliğini azaltarak rahatlama sağlar. Bu, hareketinizi iyileştirir ve sinir köklerine uygulanan baskıyı azaltır.
 2. Eklem hareketliliğini artırma: Omurga ve diğer eklemlerdeki hareketliliği artıran teknikler, hareket kabiliyetini iyileştirir ve işlevselliğini artırır.
 3. Fasya ve bağ dokusu üzerinde çalışma: Fasya ve bağ dokusu üzerinde çalışılarak, dolaşım arttırılır ve iyileşme süreci hızlandırılır.
 4. Postür ve hizalama: Manuel terapi, hastanın duruşunu ve omurganın hizalama düzeyini iyileştirir. Bu, omurgaya ve çevre dokulara uygulanan stresi azaltarak ağrı semptomlarını hafifletir.
 5. Yüklenmeyi azaltma: Spinal dekompresyon ve çekme teknikleri, omurga üzerindeki basıncı azaltarak intervertebral disklerin rahatlamasına yardımcı olur. Bu, sinir köklerine uygulanan baskıyı azaltarak intervertebral disklerin rahatlamasına yardımcı olur. Bu, sinir köklerine uygulanan baskıyı azaltır ve ağrının hafiflemesine katkıda bulunur.
 6. Nöromusküler eğitim: Manuel terapi, kasların ve sinirlerin uyumlu çalışmasını teşvik ederek nöromusküler dengenin iyileştirilmesine yardımcı olur. Bu daha iyi bir hareket kontrolü sağlanmasına ve semptomların hafiflemesine katkıda bulunur.
 7. İyileşme sürecini destekleme: Manuel terapi teknikleri, dolaşımı artırarak ve metabolik atıkların uzaklaştırılmasına yardımcı olarak dokuların iyileşme sürecini destekler.

Kayropraktik İzmir ve Manuel Terapi | Profiz

Bizimle iletişime geçerek kayropraktik ve manuel terapi hakkında daha detaylı bilgi alabilir ve ücretsiz değerlendirme seansı için randevu oluşturabilirsiniz.

Pazartesi-Cuma; 09:30-21:00
Cumartesi: 9:30-14:30
0232 332 0117
Buca, İzmir

Randevu Al

Profiz Sağlıklı Yaşam Merkezi Hakkında

Profiz Sağlıklı Yaşam Merkezi toplam 450 m2 kapalı alana sahip çeşitli fizyoterapi hizmetlerinin verildiği bir kuruluştur. Kurumumuzda kayropraktik ve manuel terapi uygulamaları dışında diğer fizyoterapi uygulamaları için de hizmet verilmektedir. Aşağıda hizmet verdiğimiz diğer bazı fizyoterapi alanları mevcuttur.

nörolojik rehabilitasyon Nörolojik Rehabilitasyon

Nörolojik Rehabilitasyon, en yalın olarak beyin ve omurilik sistemlerine bağlı meydana gelen sağlık problemlerinin iyileştirilmesi uygulanan tedaviler bütünüdür.

Nörolojik rehabilitasyonda fizyoterapinin payı oldukça büyüktür.

Nörolojik Rehabilitasyon alanında uzmanlaşmış fizyoterapistlerimizle size özel programımızı belirliyoruz.

nörolojik rehabilitasyon

Başlıca Nörolojik Rehabilitasyon Hastalıkları ve Alanları

 • İnme (Felç) rehabilitasyonu
 • Multipl Skleroz (MS)
 • Parkinson
 • Omurilik hasarı rehabilitasyonu
 • Periferik sinir yaralanmaları
 • Beyin tümörü ameliyatları sonrası rehabilitasyon
 • Serebral Palsi (CP)

Erken dönemden başlayarak etkin fiziyoterapi programı, aile ve hasta yakını eğitimi, ev ortamının düzenlenmesi, günlük yaşam aktivitelerinin eğitimi, ortezleme ve yardımcı araç kullanımı kullandığımız başlıca yöntemlerdir.

Unutmayın!

Hiç fizyoterapi almayan hastaların sadece %2‘si başarılı sonuçlar elde edebiliyor ve fizyoterapi sürecinin gecikmesi, geri dönüşü olmayan sonuçlara sebep olabilir.


ortopedik rehabilitasyon ikon Ortopedik Rehabilitasyon

Ortopedik rehabilitasyon; kas, kemik, bağ doku ve yumuşak doku gibi kas-iskelet sistemini içine alır.  Bu dokuları etkileyen travmatik yaralanma veya zaman içerisinde oluşan dejenerasyon ya da cerrahilerinden sonra oluşan problemlerin en kısa sürede ve doğru şekilde iyileşmesini hedefler.

Ortopedik vakalar ve sporcu yaralanmalarında uzmanlaşmış fizyoterapistlerimize danışın. 

ortopedik fizyoterapi buca

Başlıca Ortopedik Rehabilitasyon Rahatsızlıkları

 • Fıtıklar (bel fıtığı, boyun fıtığı)
 • Omuz Problemleri
 • Dirsekte Oluşan Tendinitler (Tenisçi ve Golfçü Dirseği)
 • Kalça ve Diz Protezi Cerrahisi (Protez Sonrası Rehabilitasyon)
 • Kemik Kırıkları
 • Kalça Sıkışma Sendromu
 • Omurga Eğrilikleri
 • Menüsküs Yaralanmaları ve Ameliyatları
 • Eklem Bağlarında Oluşan Yaralanmalar
 • Ayak Bileği Problemleri
Ortopedik  problemlerde amacımız;

Ağrının kontrolü, hızlı iyileşme, kalıcı çözüm, aktiviteye dönüş ve sorunun kaynağını ortadan kaldırmaktır.


evde fizik tedavi izmirEvde Fizik Tedavi

Herhangi bir hastalık, rahatsızlık veya ameliyat sonrası fizik tedavi ihtiyacınız doğabilir. Evden herhangi bir klinik veya hastaneye gidişin zor olduğu durumlarda; evde fizik tedavi tercihinde bulunabilirsiniz. 

Evden çıkmanın zor olduğu durumlarda fizyoterapist tarafından evinizde güvenli bir şekilde uygulanır. 

fizik tedavi norolojik

Başlıca Evde Fizik Tedavi Rahatsızlıkları

 • Felç, MS, Parkinson gibi nörolojik rahatsızlıklar,
 • Kas ve bağ yaralanmaları,
 • Kırık Rehabilitasyonu
 • Kalça ve Diz Protezi Cerrahisi (Protez Sonrası Rehabilitasyon)
 • Cerebral Palsi, Spina Bifida gibi Pediatrik Fizyoterapi Rahatsızlıkları
 • Ameliyat Sonrası Fizyoterapi
 • Yaşlı Fizyoterapisi
 • Yoğun Bakım Sonrası
 • Lenfödem Fizyoterapisi
Evde Fizik Tedavi ihtiyacınız olan durumlarda bizi arayarak detaylı bilgi alabilir ve sorularınızı sorabilirsiniz.

Profiz Sağlıklı Yaşam Merkezi

Bizimle iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilir ve ücretsiz değerlendirme seansı için randevu oluşturabilirsiniz.

Pazartesi-Cuma; 09:30-21:00
Cumartesi: 9:30-14:30
0232 332 0117
Buca, İzmir

Randevu Al

Fizyoterapist Ekibimiz

fizyoterapist yunus aycan kayropraktik uzmanı

Fizyoterapist Yunus Aycan

Sahip Olduğu Sertifikalar


fizyoterapist erşin halavut

Fizyoterapist Erşin Halavut


Fizyoterapist Özge GülFizyoterapist Özge Gül

Sahip Olduğu Sertifikalar


fizyoterapist aybüke sena demirFizyoterapist Aybüke Sena Demir

Sahip Olduğu Sertifikalar


Merkezimiz Hakkında

Profiz Sağlıklı Yaşam Merkezi toplam 500 m2 alanda fizyoterapi, manuel terapi, skolyoterapi, reformer pilates, hamile pilatesi, klinik pilates ve diyetisyen hizmetleri vermektedir. 

Profiz Sağlıklı Yaşam Merkezi

Hemen bizimle iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilir ve ücretsiz değerlendirme seansı için randevu oluşturabilirsiniz.

Pazartesi-Cuma; 09:30-21:00
Cumartesi: 9:30-14:30
0232 332 0117
Buca, İzmir

Randevu Al

Adres – Lokasyon

Efeler Mah. 306. Sokak No:4/B Buca/İzmir (Seyfi Demirsoy Hastanesi Yeni Binaların Olduğu Taraf)