Fizyoterapist Eşliğinde Reformer Pilates

Kampanya: %30 İndirim
*İlk Defa Kayıt Olacaklara, İlk Aylarında Geçerlidir.

Ücretsiz Demo Seans!

Profiz Sağlıklı Yaşam Merkezi, Buca | İzmir

Randevu Al

Diyetisyen Resmi

Dyt. Ezgi Doğrukaş

Diyetisyen Destekli Seanslar

Profiz Sağlıklı Yaşam Merkezinde aylık ölçüm ve tanita cihaz ile detaylı vücut analizi diyetisyen tarafından ücretsiz olarak sağlanır. Bu sayede vücudunuzdaki kas ve yağ oranlarını görürüz. Bu da ihtiyaçlarınızı daha iyi anlamamızı sağlar.

Diğer yandan yedikleriniz ve aldığınız kalori bakımından endişeniz varsa; pilates üyelerimize özel indirimli diyetisyen paketlerimizden faydalanabilirsiniz.

reformer pilates

Çalışma saatlerimiz hafta içi her gün, 09:30-22:30 arasıdır. Çalışma Saatlerimiz dışında bize whatsapp üzerinden ulaşıp, sorularınızı iletebilirsiniz.

Whatsapp: 0551 635 9077

 • Yeriniz tam olarak nerede?

  Adresimiz:  Efeler Mah. 306. Sokak No:4/B Şirinyer, Buca/İzmir.

 • Reformer Pilates Üyelik Fiyatları Nedir?

  Maksimum 5 kişilik grupta 8 seans üyelik 2200 TL, 12 Seans üyelik 2950 TL’dir.

  İlk defa kayıt olacak üyelere %30 indirim uygulanmaktadır. 8 Seans Ücreti İlk Ay 1540 TL’dir.

  Memnun kalırsanız sonraki aylarda 3 Aylık, 6 Aylık gibi indirimli paketlerimizden faydalanmaya devam edebilirsiniz.

  İsteğe göre 2 kişilik veya bireysel seanslar da yapılabilmektedir. Tüm gruplar ve ücretlendirme hakkında detaylı bilgi almak için mesai saatlerimiz içerisinde bizi arayabilir veya whatsapp hattımızdan 7/24 yazabilirsiniz.

  Son olarak zaman zaman sunulan kampanyaları kaçırmamak için bizi instagram üzerinden takip etmeyi unutmayınız.

  @profiz.sym

 • Spor salonunuz kadınlara özel mi?

  Profiz Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde reformer pilates hizmeti bayan fizyoterapistler tarafından kadınlara özel olarak verilmektedir. Pilates salonumuz ve soyunma odamız tamamen kadınlara özel olarak ayrılmıştır. Erkek üyeler sadece bireysel veya eşleriyle birlikte ayrı salonda seansa alınır.

 • Seanslarımın Günlerini ve Saatlerini Nasıl Belirliyorum?

  Çalışma saatlerimiz hafta içi her gün 9:30-22:30 arasındadır, cumartesi günleri ise; 9:30-14:30. Üyelik paketinize göre haftada 2 veya 3 gün müsait olduğunuz gün ve saatleri seçiyorsunuz. Programınızda bir değişiklik olmadıkça her hafta aynı gün ve saatlerde seanslarınıza devam ediyorsunuz.

  Gelemediğiniz seanslar için ayda 1 defa telafi hakkı sunuyoruz.

 • Seanslar ne kadar sürüyor? Kaç Seanslık Paket Almalıyım?

  Seansların süresi 45 dakikadır. Hangi üyelik paketini almanız gerektiği ise demo seanstan sonra daha net belli olur fakat yeterli spor geçmişiniz yok ise başlangıç olarak aylık 8 seans (haftada 2 gün) olan paketi önermekteyiz.

 • Demo Seans İçeriği Nedir?

  Demo seansında hem sizin reformer pilatesi tanımanızı sağlıyoruz hem de sizin için en uygun grubu belirlemenizi yardımcı oluyoruz. Bunun için fiziki durumunuzu ölçen mini bir test şeklinde ilerliyoruz. Eğer gruba uygun değilseniz (grup seansına uyum sağlamada bir sağlık probleminiz ya da kişisel isteğiniz varsa ) sizi birebir fizyoterapist ile çalışmanız için yönlendiriyoruz.

  ✔️Demo seanslarımız 20-25 dakika sürmektedir.
  ✔️İlk etapta reformer aletinin kısımlarını size tanıtıp nasıl kullanılacağını anlatıyoruz.
  ✔️Genel hatları ile egzersizde kullandığımız terimler ve tanımlamaları anlatıyoruz.
  ✔️Sonrasında hafif ısınmalar ile başlayıp ana kas gruplarını içeren 10-15 dakikalık egzersiz yapıyoruz.
  ✔️ 5 dakika soğuma ile bitiriyoruz.

  Profiz Sağlıklı Yaşam Merkezinde demo seans ücretsizdir.

  Bu bağlantıdan demo seans hakkında daha detaylı bilgi alabilirsinis: Demo Seans

  Randevu oluşturmak için: 0232 332 0117

 • Reformer Pilates Nedir? Mat Pilatese Göre Ne Farkı Var?

  Reformer pilates aslında aletli pilatestir ve bu aletlerden en çok kullanılanın adı reformer cihazıdır. Bu sebeple çoğunlukla reformer pilates olarak anılır. Mat ile yapılan pilatese göre daha hızlı ve etkili şekilde sonuç almanızı sağlar. Cihazda yer alan yaylar bazı hareketlerde sizi destekler, bazı hareketlerde ise size direnç olur. Mat pilateste sadece çalışılan uzuvda direnç hissedilirken, reformer pilateste direnç esas hedef alınan kas olmak üzere kuvvet aktarımı ile vücudun geneline yayılır. Bu da incelmeyi daha hızlı ilerletir.

Adres – Lokasyon

Efeler Mah. 306 Sokak No:4/B, Buca/İzmir

Fizyoterapist Eşliğinde Reformer Pilates

Kampanya: %30 İndirim
*İlk Defa Kayıt Olacaklara, İlk Aylarında Geçerlidir.
Buca, İzmir
Randevu Al

Reformer Pilateste Profiz Farkıprofiz reformer pilates

Profiz olarak en önemli farkımız eğitmenlerimizin fizyoterapist olmasıdır.

Fizyoterapist eğitmenlerimiz sağlıkçı kimlikleri sayesinde bir yandan fayda sağlamayı düşünürken diğer yandan size zarar vermemeyi hedefler. Sağlığınız açısından size tehlike oluşturabilecek tüm unsurları değerlendirir ve egzersiz programını buna göre belirler.

Basit görünen bir egzersiz yanlış açıda çok tekrarlı yapılırsa ileride bazı kas iskelet problemlerine sebep olabilir. Yaşayacağınız bel ya da boyun ağrısı yapmış olduğunuz yanlış ve çok tekrarlı egzersizle ilgili olabilir.

Unutmayın!

Spor sakatlanmalarına sebebiyet veren en önemli etken eklemlerin yanlış vektörel açılarda uzun süre çalıştırılmasıdır. Hem eklemin hem yumuşak dokunun yapısal bütünlüğü bozulur.


Kadınlara Özel Spor Salonu

kadınlara özel spor salonuProfiz Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde reformer pilates hizmeti bayan fizyoterapistler tarafından kadınlara özel olarak verilmektedir. Pilates salonumuz ve soyunma odamız tamamen kadınlara özel olarak ayrılmıştır.

Diğer yandan kurumumuzun ayrı bölümlerinde hem kadınlara hem erkeklere fizyoterapi, manuel terapi, skolyoterapi, klinik pilates gibi hizmetler de verilmektedir. Bu yüzden giriş alanı ve bekleme alanı ortak kullanım alanıdır.


Fizyoterapist Ekibimiz

Fizyoterapist Özge GülFizyoterapist Özge Gül

Sahip Olduğu Sertifikalar


fizyoterapist kumru ayazFizyoterapist Kumru Ayaz

Sahip Olduğu Sertifikalar


Fzt Gizem GüneşFizyoterapist Gizem Güneş

Sahip Olduğu Sertifikalar


fizyoterapist çağlanur güvenFizyoterapist Çağlanur Güven

Sahip Olduğu Sertifikalar


fizyoterapist ezgi ceren özcanFizyoterapist Ezgi Ceren Özcan

Sahip Olduğu Sertifikalar


Profiz Sağlıklı Yaşam Merkezi

Hemen bizimle iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilir ve ücretsiz demo seans randevusu oluşturabilirsiniz.

Pazartesi-Cuma; 09:30-22:30
0232 332 0117
Buca, İzmir

Randevu Al

Fizyoterapist Tarafından Değerlendirme Seansı

Merkezimizde her üye pilatese başlamadan önce fizyoterapist tarafından değerlendirme seansına alınır.

Bu değerlendirme seansında öncelikle kişinin anamnez bilgileri alınır.

Kullandığı ilaçlar veya yardımcı ekipmanlar, geçmişinde bir cerrahi operasyon geçirip geçirmediği, herhangi bir kronik veya akut rahatsızlığının olup olmadığı gibi bilgiler sorgulanır.

Bu bilgiler önemsiz gibi görünse de bizim için son derece önemlidir.

Örneğin; yakın zamanda geçirilmiş bir cerrahi operasyon pilatese başlayabilmeniz konusunda birinci derece etkilidir. Kronik ve akut rahatsızlıklar da aynı şekilde. Örneğin omurgadaki herhangi bir problem; (bel fıtığı, boyun fıtığı, skolyoz vb.) grup egzersizlerine uyumlu olup olamayacağınızı anlamamız için değerlidir.

Kuvvet ve Esneklik Ölçümleri

Anemnez bilgilerinin ardından en önemli kas gruplarına kuvvet testleri uygulanır. Gerekli görülmesi halinde küçük kas gruplarına kadar spesifik ölçümler yapılır.

Sadece kuvvet testleri değil, kaslarda kısalık olup olmadığını öğrenebilmek için önemli kas gruplarına esneklik testi uyguluyoruz ve yine gerekli görülmesi halinde küçük kas gruplarına kadar detaylı olarak test ediyoruz.

Bu test her 3 ayda bir tekrarlanır.

Çevre Ölçümleri

Vücudun 7 farklı bölümünden çevre ölçümleri yapılır.

Aldığımız ölçümler ile bölgesel değişimleri aylık olarak takip ediyoruz.

Çevre ölçümlerinde en doğru sonuçları ve standardı elde edebilmek için tüm fizyoterapistlerimize aynı noktalardan ölçüm alacak şekilde hizmet içi eğitimler düzenliyoruz.

Ek olarak; ölçüm sonuçlarının egzersiz etkisiyle yanıltıcı şekilde çıkmaması için pilates seanslarından farklı günlerde ölçüm yapmayı tercih ediyoruz.

Bu test her ay tekrarlanır.

Gerekli Görülmesi Halinde Yapılan Ekstra Testler

Skinfold cihazıyla vücudun 3 farklı bölgesinden yağ ölçümü.

skinfold cihazıSkinfold Caliper (Deri Kıvrım Aleti), deri kıvrım kalınlıkları baz alınarak vücut yağ miktarını hesaplayan en bilimsel alettir.

Bu test her ay tekrarlanır.

postür analiziTüm bunlara ek olarak bilgisayar destekli postür analizi yapıyoruz. Pilatesin ana amaçlarından birisi de duruş bozukluklarının önüne geçmektir.

Postür analizinin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz ve kişinin doğru düzlem ve açıda fotoğraflanmasıyla elde edilen görüntüleri bilgisayar ortamında hassas bir şekilde analiz ediyoruz. Bu analizleri sizinle paylaşıyoruz ve gerekli görülmesi halinde sizi bireysel seanslara veya klinik pilates seanslarına yönlendiriyoruz.

Postür analizini her 3 ayda bir tekrarlıyoruz.

Fizyoterapist Eşliğinde Reformer Pilates

Kampanya: %30 İndirim
*İlk Defa Kayıt Olacaklara, İlk Aylarında Geçerlidir.
Buca, İzmir
Randevu Al

Fizyoterapist Eşliğinde Reformer Pilates

Fizyoterapistler 4 yıllık lisans eğitimlerinde temel tıp derslerinin yanı sıra insan anatomisi ve fizyolojisiyle ilgili dersleri tüm detaylarına inerek tamamlarlar. Kas-iskelet sistemi ve nörolojik sisteme son derece hakimdirler.

Egzersiz fizyolojisi gibi dersler, egzersizi sadece bir antrenman programı olmaktan çıkartır. Ortopedi, nöroloji ve kardiyo-pulmoner alanlarındaki bilgisi, sağlıklı bir egzersiz seansı için ona tüm yetileri kazandırır.

Fizyoterapistlerimiz lisans eğitimlerini tamamladıktan sonra pilates alanında uzmanlaşmak için sadece fizyoterapistlerin alabileceği APPI (The Australian Physiotherapy and Pilates Institute) gibi uluslararası geçerliliğe sahip eğitimlerini de tamamlarlar.

Eğitimler sadece APPI ile sınırlı kalmaz. APPI dışındaki eğitim ve sertifikalarını yukarıda yer alan ekibimiz bölümünden inceleyebilirsiniz. Merkezimizin bünyesinde ve dışında birçok kurs, kongre ve seminerler ile devam eder.

Fizyoterapist eşliğinde pilatesin bir başka avantajı ise; olası problemlere yönelik çözüm üretebilir olmasıdır. Örneğin; bel fıtığı ya da boyun fıtığı gibi bir rahatsızlığa sahip olan kişinin olgunun şiddetine göre grup dersine uyumlu olup olamayacağını fizyoterapist belirler. Gerekli görmesi durumunda bireysel seanslara veya klinik pilates seanslarına yönlendirir ya da manuel terapi seanslarına.

Diğer yandan hafif derece olgularda kontrollü olarak grup dersleri gerçekleştirilebilir. Bu grup derslerinde üye fizyoterapist tarafından bazı hareketlerde uyarılır; “-Siz bu hareketi yapmayın, bekleyin.”, “Siz bu hareketi 10 tekrar yapmayın, 5 tekrar sizin için yeterlidir.” gibi.

Dikkat!

Seans sırasında oluşabilecek bir problemde bir sağlık personelinin yanında olmanız sizin için önemli bir avantajdır. Olası bir sakatlık durumunda bu konuda eğitimli olmayan birisi ne yapacağını bilemediği gibi yanlış bir müdahalede de bulunabilir.

Sadece pilates konusunda değil, seans içi ve dışında birçok sağlık probleminiz hakkında fizyoterapiste danışabilirsiniz. 

Kısaca özetlemek gerekirse;

Fizyoterapist Eşliğinde Pilates söylemimiz bir farklılık yaratma gereksinimi değil, olması gerektiğine inandığımız bir ihtiyaçtır.

Profiz Sağlıklı Yaşam Merkezi

Hemen bizimle iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilir ve ücretsiz demo seans randevusu oluşturabilirsiniz.

Pazartesi-Cuma; 09:30-22:30
0232 332 0117
Buca, İzmir

Randevu Al

Reformer Pilates Hakkında

reformer-pilates

Reformer pilates fit ve sağlıklı bir bedene sahip olmak isteyenlerin en popüler egzersiz rutinlerinden biridir. Aletli pilates olarak da anılır.

Eğer reformer pilatese başlamayı düşünüyorsanız ve aklınızda soru işaretleri varsa; yazımızı incelemenizde fayda var.

Gerçekten faydalı mı?

Kilo verebilir miyim?

Yapabilir miyim?

Verdiğim ücrete değer mi?

gibi birçok sorunun cevabını vermeye çalışacağız. 

Tüm bu soruları cevaplarken profiz olarak farkımızdan bahsetmezsek olmaz fakat reformer pilatesi anlatmadan önce kısaca pilates ve genel prensipleri hakkında bilgi vermemiz gerekir. Yazının ilerleyen bölümlerinde reformer pilatesteki farkımızı inceleyebilirsiniz.

joseph pilatesJoseph Pilates tarafından 20. yüzyılın başlarında geliştirilmiştir. Başlangıçta kontroloji olarak adlandırılmıştır. Adından da anlaşılacağı üzere zihnin bedeni tam olarak, doğru dizimlerle ve sağlıklı bir şekilde kontrol edebilmesini amaçlar.

Pilates Prensipleri;

 • Merkezleme
 • Konsantrasyon
 • Kontrol
 • Hassaslık
 • Nefes
 • Akış

Reformer pilates her ne kadar mat pilatesten oldukça farklı görünse de aynı prensipler ile çalışılır ve mat kullanımı yerine aletlerin yardımıyla yapılır. 

Peki reformer pilates yani aletli pilates mat pilatesten nasıl bir fark vaadediyor?

Kısa bir şekilde cevaplamak gerekirse; 

Mat pilatese göre daha hızlı sonuçlar almanızı sağlar. 

reformer pilates cihazıÖzel olarak tasarlanmış reformer aletinde “kendi ağırlığınızın dışında cihazda bulunan özel yaylar sayesinde” güç, dayanıklılık ve esneklik kazanmanıza yönelik egzersizler yapılır.

Aletli pilatesin mekanizmasındaki yaylar kişinin vücuduna, yaşına, boyuna, kas ve kemik sistemine özel olarak ayarlanır. Bu yaylar bazen size direnç oluştururken bazen hareketinizi destekler.

Bu mekanizma sayesinde hem fiziksel hem de mental olarak iyileşmenizi öngören pek çok hareketi yapabilmeniz mümkün hale gelir. 

Fizyoterapist Eşliğinde Reformer Pilates

Kampanya: %30 İndirim
*İlk Defa Kayıt Olacaklara, İlk Aylarında Geçerlidir.
Buca, İzmir
Randevu Al

Günlük hayatta hiç kullanmadığınız kaslarınızı hissedebilir ve onları çalıştırabilirsiniz.

Reformer cihazıyla yapılabilecek sayısız egzersiz vardır. Egzersizler; oturarak, yatarak, ayakta durarak, yan yatarak, baş aşağı sarkarak, itme çekme hareketleri yaparak çeşitlendirilir.

Egzersizin uzunluğu ve çeşitliliği tamamen bireysel olarak kişinin vücut tipine uygun şekilde ayarlanır. 

Birkaç hafta içinde bölgesel olarak incelme ve sıkılaşmaları fark edebilirsiniz.

bölgesel incelme pilatesReformer pilatesin birçok faydası bulunmaktadır.

Reformer Pilatesin Faydaları

1. Güç ve direnç kazandırır

Kendi vücut ağırlığınızla ya da yer çekimine karşı çalıştığınızda kas ve kemikleriniz güçlenir. Buna bir de yayların etkisini eklersek, vücudunuzun her bölgesi reformer pilatesin etkisi altında aktivite gösterir. Bu sayede;

Dayanıklılığınız artar, enerjik hisseder ve güne zinde başladığınızı fark edersiniz.

2. Esnekliğinizi arttırır

Yaptığınız çeşitli hareketler sonucunda kaslarınız gevşer ve kaslarınızın esnekliği artar. İlk başta yapmakta zorlandığınız bir çok hareketi zaman içinde kolaylıkla yapabildiğinizi gözlemlersiniz.

Reformer pilates esnekliğin artmasına, zedelenmelerin ve sakatlanmaların önüne geçilmesine yardımcı olur.

3. Omurganızı ve duruşunuzu iyileştirir

Aletli pilates egzersizleri düzenli olarak uygulandığında omurga dikleşir ve duruş bozukluğuyla gelen problemlerde iyileşme görülür.

Skolyoz gibi eğri omurga rahatsızlıklarının tedavisinde de aletli pilates önerilmektedir.

Fizyoterapist Eşliğinde Reformer Pilates

Kampanya: %30 İndirim
*İlk Defa Kayıt Olacaklara, İlk Aylarında Geçerlidir.
Buca, İzmir
Randevu Al

4. Nefesi düzenler

Aletli pilates, egzersizler esnasında doğru noktalarda, ritmik bir şekilde nefes alıp verme alışkanlığını geliştirmeyi hedefler.

Doğru nefesle yaşam standartlarınız iyileşir ve nefes farkındalığınız gelişir.

5. Kas gelişimine yardımcı olur

Birkaç seansla kaslarınızın güçlenerek şekillendiğini fark edebileceğiniz reformer pilates, baz aldığı her egzersizde kaslarınızı çalıştırmayı hedefler. Bu nedenle;

Kısa sürede bölgesel ve bütünsel olarak kaslarınızdaki gelişimi fark etmeniz mümkündür.

6. Vücut dengesine katkıda bulunur

Özellikle havada asılı durma pozisyonlarında kontrolü ve dengeyi sabitlemeyi öğrettiği için reformer pilates vücutta denge bilincini oluşturmaya yardımcı bir yöntemdir.

Odaklanmanızı, vücudunuzu test etmenizi ve sınırlarınızı keşfetmeniz sağlar.

7. Mutlu hissetmenizi sağlar

Yükselen adrenalin seviyesiyle birlikte yaptığınız egzersizler mutluluk hormonlarınızın harekete geçmesine yardımcı olur. Kendi bedeniniz için bir şeyler yapmanın bilinciyle günden güne geliştiğinizi, güçlendiğinizi ve sağlıkla çevrelendiğinizi fark edeceksiniz.

Reformer pilates hayatınıza dahil olduğu için kendinizi mutlu ve huzurlu hissetmeniz mümkün olacaktır.


Merkezimiz Hakkında

Profiz Sağlıklı Yaşam Merkezi 200 m2 alanda fizyoterapi, manuel terapi, reformer pilates, klinik pilates, hamile pilatesi ve skolyoz terapisi hizmetleri vermektedir. İlerleyen dönemlerde diyetisyen desteği seanslarının açılması da planlanmaktadır.

Fizyoterapist Eşliğinde Reformer Pilates

Kampanya: %30 İndirim
*İlk Defa Kayıt Olacaklara, İlk Aylarında Geçerlidir.
Buca, İzmir
Randevu Al

Adres – Lokasyon

Efeler Mah. 306 Sokak No:4/B, Buca/İzmir